do kasy suma: 0,00 zł

Pokrowce antyroztoczowe na poduszki

Roztocza kurzu domowego to jeden z najczęściej występujących alergenów. Niestety, ich siedliskiem są bardzo często nasze łóżka i pościel. Skutecznym sposobem na zabezpieczenie ich przed przenikaniem roztoczy są pokrowce antyroztoczowe nakładane na materace, kołdry czy poduszki.

 

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Czym są roztocza kurzu domowego?

Roztocza to mikroskopijne organizmy należące do pajęczaków. Miejscem ich bytowania jest kurz domowy. Żywią się naskórkiem, a ich odchody oraz odnóża są dla silnymi alergenami. Doskonale rozwijają się zwłaszcza w tych pomieszczeniach, gdzie jest wilgotno i ciepło, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W języku angielskim roztocza bywają nazywane bed mites (roztocze łóżkowe). To określenie jest nieprzypadkowe, ponieważ w naszych domach to właśnie miejsce przeznaczone do spania są ich największymi siedliskami.

Pokrowiec na materac przeciw roztoczom

Jeżeli jesteśmy uczuleni na roztocza, warto uświadomić sobie, że w 1 gramie kurzu z materaca, który nie jest niczym zabezpieczony, może znajdować się nawet 3000 osobników. Rozwiązaniem jest zastosowanie pokrowca na materac przeciw roztoczom. W naszej ofercie posiadamy pokrowce antyroztoczowe producentów, których artykuły od lat cieszą się dobrą opinią konsumentów. Wykonane się z tkanin, które dzięki swojej strukturze zabezpieczają materac nie tylko przed przenikaniem kurzu i roztoczy, ale również innych alergenów. Pokrowiec kładzie się bezpośrednio na materac i dopiero wtedy nakłada się prześcieradło.

Pokrowce antyroztoczowe na kołdry i poduszki

Oprócz materacy, roztocza lubią również bytować w pościeli. Także w tym przypadku rozwiązaniem może być zastosowanie pokrowców antyroztoczowych na pościel. Dzięki szerokiej ofercie naszego sklepu możecie wybrać dla siebie pokrowiec na kołdrę oraz pokrowiec na poduszkę w atrakcyjnych cenach. Bez problemu znajdziecie też pasujący Wam rozmiar. 

Pokrowce antyroztoczowe nakłada się je bezpośrednio na kołdrę i poduszkę/poduszki i dopiero wtedy przyobleka się je w bieliznę pościelową. Zarówno pokrowce na materace, jak i pokrowce na pościel, można prać w bardzo wysokich temperaturach (nawet 90 st. C).

Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl