do kasy suma: 0,00 zł

Pokrowce antyroztoczowe na poduszki

Roztocza kurzu domowego to jeden z najczęściej występujących alergenów. Niestety, ich siedliskiem są bardzo często nasze łóżka i pościel. Skutecznym sposobem na zabezpieczenie ich przed przenikaniem roztoczy są pokrowce antyroztoczowe nakładane na materace, kołdry czy poduszki.

 

Opcje przeglądania

Czym są roztocza kurzu domowego?

Roztocza to mikroskopijne organizmy należące do pajęczaków. Miejscem ich bytowania jest kurz domowy. Żywią się naskórkiem, a ich odchody oraz odnóża są dla silnymi alergenami. Doskonale rozwijają się zwłaszcza w tych pomieszczeniach, gdzie jest wilgotno i ciepło, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W języku angielskim roztocza bywają nazywane bed mites (roztocze łóżkowe). To określenie jest nieprzypadkowe, ponieważ w naszych domach to właśnie miejsce przeznaczone do spania są ich największymi siedliskami.

Pokrowiec na materac przeciw roztoczom

Jeżeli jesteśmy uczuleni na roztocza, warto uświadomić sobie, że w 1 gramie kurzu z materaca, który nie jest niczym zabezpieczony, może znajdować się nawet 3000 osobników. Rozwiązaniem jest zastosowanie pokrowca na materac przeciw roztoczom. W naszej ofercie posiadamy pokrowce antyroztoczowe producentów, których artykuły od lat cieszą się dobrą opinią konsumentów. Wykonane się z tkanin, które dzięki swojej strukturze zabezpieczają materac nie tylko przed przenikaniem kurzu i roztoczy, ale również innych alergenów. Pokrowiec kładzie się bezpośrednio na materac i dopiero wtedy nakłada się prześcieradło.

Pokrowce antyroztoczowe na kołdry i poduszki

Oprócz materacy, roztocza lubią również bytować w pościeli. Także w tym przypadku rozwiązaniem może być zastosowanie pokrowców antyroztoczowych na pościel. Dzięki szerokiej ofercie naszego sklepu możecie wybrać dla siebie pokrowiec na kołdrę oraz pokrowiec na poduszkę w atrakcyjnych cenach. Bez problemu znajdziecie też pasujący Wam rozmiar. 

Pokrowce antyroztoczowe nakłada się je bezpośrednio na kołdrę i poduszkę/poduszki i dopiero wtedy przyobleka się je w bieliznę pościelową. Zarówno pokrowce na materace, jak i pokrowce na pościel, można prać w bardzo wysokich temperaturach (nawet 90 st. C).

Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl