do kasy suma: 0,00 zł

Poduszki antyroztoczowe 50x70

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Pościel antyalergiczna dla dzieci – dlaczego warto ją wybrać?

Wykonana z wysokiej jakości materiałów, sprawia, że skóra dziecka może swobodnie oddychać nocą, nawet jeśli jest szczelnie przykryta kołdrą. Na dodatek naturalne materiały sprawiają, że wewnątrz niej nie rozwijają się roztocza. Oddychający materiał nie zatrzymuje na długo wilgoci i skutecznie pomaga w zmniejszeniu ilości szkodliwych drobnoustrojów.

Pościel antyalergiczna dla dzieci jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie wtedy, gdy maluch cierpi na choroby skórne lub nie toleruje pyłków i kurzu. Pomaga skutecznie ograniczyć ich ilość. Nie będzie mieć jednak wpływu na przebieg alergii na metale ciężkie czy żywność. Jeśli jednak te występują i dziecko jest dość wrażliwe, można zaopatrzyć się w nią prewencyjnie.

Pościel antyalergiczna dla dzieci – jak o nią dbać?

Kołdra i poduszki powinny być codziennie wstrząsane, co zapewni im odpowiednią elastyczność. Poza tym pozwoli pozbyć się nadmiaru kurzu, który może powodować alergię. Nie należy ich jednak ani uderzać, ani odkurzać, ponieważ to może uszkodzić wsad dość drogiej pościeli antyalergicznej.

Poduszkę i kołdrę należy raz na jakiś czas wyprać. Jeśli producent nie zaleca inaczej, należy robić to w wysokiej temperaturze, która skutecznie niszczy wszystkie drobnoustroje. Dobrze jest wrzucić do bębna piłkę tenisową, która dodatkowo poruszy pierze i puch. Po wyciągnięciu ich z bębna nie można jednak zostawić ich po prostu do wyschnięcia. Poduszki i kołdra wymagają początkowo wstrząsania raz na ok. 15-20 minut, aby nie zbiły się w jednolitą masę.

Kołdra powinna schnąć około 6-9 godzin, dlatego pranie należy wykonać odpowiednio wcześnie lub wcześniej zaopatrzyć się w drugi komplet pościeli.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pościeli antyalergicznej dla dzieci?

By kołdra antyalergiczna działała, musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów. Należy zwrócić szczególną uwagę na szwy: te powinny być stworzone z bardzo dużą starannością, aby do wnętrza kołdry czy poduszki nie przenikały bakterie i roztocza.

Konieczne jest także sprawdzenie, czy pościel ma odpowiednie atesty oraz certyfikaty. To one zapewniają wysoką jakość produktu. W innej sytuacji można powiedzieć, że kupujemy w ciemno. Nie wolno zapominać, że chodzi o zdrowie dziecka, które w czasie rozwoju musi przebywać w jak najbezpieczniejszym i jak najzdrowszym otoczeniu. Ponadto długi i głęboki sen to podstawa dobrego samopoczucia malucha. Roczne dziecko potrzebuje nawet 14 godzin snu na dobę!

Nie warto więc oszczędzać na zakupie produktów tego typu. Wybierz najlepszej jakości pościele dla dzieci, dzięki którym zapewnisz swojemu maleństwu spokojny sen.

Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl