do kasy suma: 0,00 zł

Pokrowce na Materac

Pokrowiec na materac dla alergika – dla kogo jest odpowiedni?

Obumarłe tkanki przyciągają roztocza niczym magnes, a te na materacach i pościeli zwykle zbierają się w największej ilości. Dlatego antyalergiczny pokrowiec na materac może okazać się koniecznym zakupem. Jeśli nie przesypiasz nocy, ponieważ męczy Cię katar i kaszel, a Twoje oczy nie przestają łzawić, koniecznie musisz pomyśleć nad kupnem takiego pokrowca. Na początek warto jednak wykonać testy na występowanie alergii. Dzięki nim dowiesz się, co jest przyczyną takiego stanu w Twoim przypadku i będziesz w stanie zapobiegać nieprzyjemnym objawom również w innych warunkach.

Pokrowiec świetnie sprawdzi się również w przypadku dzieci. Nie tylko ogranicza ilość roztoczy, ale pozwala również zachować czystość i higienę w otoczeniu najmłodszych, zapobiegając powstawaniu alergii.

Pokrowiec antyroztoczowy na materac – jak działa?

Pokrowiec antyalergiczny na materac stworzony jest z tkaniny o specjalnie wybranym splocie. Często wykonane są z bardzo drobnej nici, która tworzy barierę, w którą roztocza nie są w stanie wniknąć. Przed zakupem takiego pokrowca należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, jaki rodzaj splotu i materiału oferuje producent. To on gwarantuje odpowiednie działanie pokrowca.

Istotny jest także sposób zamontowania zamka, który powinien być szczelny, aby i tam roztocza nie były w stanie wniknąć, aby zasiedlić materac. Szwy także powinny być wykonane dokładnie i szczelnie. To te elementy pokrowca, które mogą sprawić, że jego działanie nie będzie efektywne, dlatego należy zwracać na nie szczególną uwagę.

O pokrowiec na materac dla alergika należy dbać tak samo, jak o zwykłą pościel. By zachować higienę, należy wyprać go co najmniej kilka razy w roku, zgodnie z zaleceniami producenta. Najlepiej prać pokrowiec w temperaturze co najmniej 60°C. Roztocza są w stanie przetrwać w niej tylko około 5 minut, co gwarantuje całkowite oczyszczenie pokrowca. Należy pamiętać, by zadbać o higienę nie tylko pokrowca. Alergicy powinni prać poszewki na poduszki i pościel co najmniej raz na dwa tygodnie w wysokiej temperaturze.

Pokrowiec na materac antyroztoczowy – na co zwrócić uwagę?

Wybierając pokrowiec, należy pamiętać, że ma on przede wszystkim ułatwiać zasypianie. Dlatego dobrej jakości produkt nie powinien szeleścić przy poruszaniu się śpiącego ani wydawać innych dźwięków. Powinien także być przyjemny i delikatny w dotyku.

W przypadku tego typu wyrobów należy szczególną uwagę zwrócić na to, czy wybrany pokrowiec ma odpowiednie certyfikaty międzynarodowych i krajowych organizacji. Tylko dzięki nim mamy pewność, że pokrowiec spełnia wymagania i faktycznie chroni śpiącego przed negatywnym wpływem roztoczy. Chronienie się przed alergią jest istotne: nieleczona, może wywołać m.in. astmę oskrzelową czy atopowe zapalenie skóry.

To także działanie antybakteryjne! Pokrowiec na co dzień

Pokrowiec antyroztoczowy chroni również przed wnikaniem w materac wilgoci, która może powodować namnażanie się bakterii. Dodatkowo tworzy mocniejszą warstwę ochronną niż zwykłe prześcieradło, a tym samym lepiej chroni materac. Dzięki niemu można więc nie tylko spokojniej spać, ale również zapewnić dłuższą żywotność materaca. Nie zostanie on ani przepocony, ani wybrudzony, będzie skuteczniej spełniał swoją funkcję przez długie lata.

Kupienie pokrowca antyroztoczowego to dobre rozwiązanie nie tylko dla alergików. Będzie idealny również dla osób mających wrażliwą skórę czy obniżoną odporność. Wybierając pokrowiec, należy postawić na artykuły najwyższej jakości mające odpowiednie certyfikaty i atesty. Takie wybory będą najlepsze dla naszego zdrowia.

Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl