do kasy suma: 0,00 zł

Pokrowce antyroztoczowe

Roztocza to prawdziwa zmora alergików. Żywią się w dużej mierze martwym naskórkiem, dzięki czemu pościel jest dla nich doskonałym środowiskiem. Ich występowanie można znacznie ograniczyć, wykorzystując pokrowce antyalergiczne, które dzięki swojej konstrukcji nie pozwalają wniknąć tym małym pajęczakom do wnętrza pościeli.

Pokrowiec antyroztoczowy – przed czym chroni?

Roztocza to rząd zwierząt z rodziny pajęczaków. Zamieszkują właściwie wszystkie strefy klimatyczne i lubują się w warunkach domowych. Często można znaleźć je w kłębach kurzu czy w pościeli. Wielkość większości z nich nie przekracza 1 mm. W Polsce pojęcie to rozszerza się często także na grzyby i inne bakterie.

Te stworzenia, gdy mają w danym miejscu większe siedlisko, mogą wywołać alergię, która często objawia się kaszlem, zatkanym nosem oraz łzawieniem oczu. Pokrowce antyroztoczowe skutecznie chronią przed ich nadmiernym występowaniem. To istotne, ponieważ nieleczona alergia, której symptomy bezustannie występują, może doprowadzić do innych chorób, takich jak np. astma oskrzelowa.

Pokrowiec antyroztoczowy na kołdrę – jak działa?

Pokrowiec antyroztoczowy często wykonany jest z bardzo niewielkich nitek materiału, które są ze sobą splecione w specjalny sposób niepozwalający roztoczom dostać się do środka. Dzięki temu poduszki, pościel i materac mogą zachować świeżość oraz zdatność do użytkowania na dłużej. Ponadto pokrowce antyroztoczowe często mają również właściwości antybakteryjne i pozwalają sprawić, by sypialnia była miejscem czystym i pozwalającym na długi, głęboki sen.

Wybierając odpowiedni pokrowiec, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość szwów oraz wykonanie zamka. To newralgiczne punkty, które mogą sprawić, że roztocza skutecznie wnikną do pościeli, nawet mimo odpowiedniego splotu. Z tego powodu pokrowce antyroztoczowe powinny być wykonane z bardzo dużą starannością. W tym przypadku wróg jest bardzo niewielki i do walki z nim jest potrzebna skuteczna tarcza.

Pokrowiec Sova: jeden z najpopularniejszych

Wśród antylalergicznych pokrowców jednym z najbardziej popularnych jest pokrowiec Sova, dostępny w wielu wymiarach. Można dobrać go do wielkości pościeli lub materaca, skutecznie chroniąc miejsce swojego snu.

Należy pamiętać, że pokrowce antyalergiczne również wymagają odpowiednich zabiegów konserwacyjnych ze strony właściciela, by mogły zachować pełną skuteczność. Należy je regularnie prać. Pościel powinna być czyszczona co najmniej raz na dwa tygodnie, a pokrowiec na materac kilka razy w roku. Pozwoli to zapewnić optymalną czystość posłania, które będzie dobrze sprawować się przez dłuższy czas. Pranie zarówno pościeli, jak i pokrowca powinno odbyć się w wysokiej temperaturze: to ona skutecznie skraca życie roztoczy.

Pokrowce antyroztoczowe to dobry wybór zarówno dla alergików, jak i dla osób, które cenią sobie higienę. Mogą okazać się też niezbędne w przypadku dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Nie da się ukryć, że dobrej jakości sen zapewnia zdrowsze i szczęśliwsze życie, a jego zapewnieniu pomoże odpowiedni pokrowiec.

 

 

Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl