do kasy suma: 0,00 zł

Jedwabne Poszewki na Poduszki

Każde łóżko potrzebuje kołdry i poduszki, a te, by służyły przez lata, koniecznie muszą być chronione jakimś materiałem. W łóżku spędza się codziennie kilka godzin, warto zadbać o swoje zdrowie i postawić na jedwabne poszewki. Ten szlachetny materiał działa antyalergicznie i jest zaskakująco trwały.

Jedwabne poszewki na poduszki – charakterystyka

Poszewka jedwabna charakteryzuje się najwyższą miękkością i delikatnością. Wykonana z miłego w dotyku, lejącego się materiału, sprawia, że zasypianie w niej to czysta przyjemność. Taki materiał jest też doskonały o każdej porze roku. Zimą ogrzewa, a latem chłodzi, sprawiając, że leżenie w takiej pościeli jest zawsze komfortowe.

To jednak jeszcze nie wszystko. Jedwabne poszewki charakteryzują się antyalergicznym działaniem. Wykonane przede wszystkim z protein nie przepuszczają roztoczy. Materiał, z którego zostały wykonane nie wchłania wilgoci i nie sprzyja powstawaniu grzybów. Świetnie nadaje się także dla osób o skórze wrażliwej i atopowej, ponieważ nie podrażnia, a na dodatek jest wykonany w sposób właściwie pozbawiony chemikaliów, które mogłyby wpłynąć na skórę negatywnie.

Ponadto białko zawarte w jedwabiu opóźnia procesy starzenia się. Poszewka na poduszkę wykonana z tego materiału skutecznie zapobiega również kołtunieniu się włosów, dlatego powinny pokochać ją osoby, które lubią spać w rozpuszczonych włosach.

Poszewka z jedwabiu – pielęgnacja

Osoby cierpiące na alergię powinny prać swoją pościel co najmniej raz na dwa tygodnie, aby zapobiec rozmnażaniu się w niej bakterii oraz zbieraniu się kurzu. Poszwy jedwabne nie są wyjątkiem, jednak w ich przypadku należy pamiętać, że to specyficzny materiał i sposoby jego pielęgnacji są inne niż w przypadku pozostałych.

Przede wszystkim jego budowa strukturalna jest podobna do budowy ludzkiego włosa. Jest odporny na zniszczenia, a nawet jeśli zostanie uszkodzony, włókna nie łamią się, ale wymagają specyficznej pielęgnacji.

Najlepszym sposobem na pranie jedwabnej pościeli jest pranie chemiczne lub ręczne. Woda wykorzystywana do tego zabiegu nie powinna być zbyt ciepła. Jedwab jest mocny, ale pod wpływem wody, podobnie jak ludzkie włosy, robi się wrażliwszy. Nie należy go pod żadnym pozorem trzeć, a do prania należy użyć delikatnego detergentu. Jednym ze środków, które się dobrze sprawdzą jest szampon do włosów.

Poszewki jedwabne – historia materiału

Jedwab był wykorzystywany już w starożytnych Chinach. Według archeologicznych znalezisk był tworzony już 3 600 lat p. n. e. Przez blisko 2 000 lat ten azjatycki kraj chronił wiedzę na temat jego produkcji, ale w końcu tradycja jego wytwarzania została przeniesiona do Persji i Japonii. Od XVII wieku produkcja jedwabiu rozprzestrzeniła się na całą Europę. W dalszym ciągu jednak dużą część jedwabiu produkują Chiny.

Jego tworzenie jest procesem wieloetapowym i czasochłonnym. Najpierw musi zostać zapewnione pożywienie dla larw. To zwykle liście różnych gatunków drzew. Produkcja samych jedwabników trwa wiosną przez dwa miesiące. Po kilku linieniach stworzenia zaczynają tworzyć kokony. Te następnie są zbierane i maczane w ciepłej wodzie, aby rozdzielić włókna. Z nich tworzona jest przędza, a następnie tkanina. Dopiero wtedy może powstać poszewka z jedwabiu.

Jedwabna poszewka? Tylko naturalna!

Naturalny jedwab łączy zarówno delikatność, jak i wytrzymałość. Odpowiednio zadbany może przetrwać lata. Jego sztuczny odpowiednik jest tworzony z celulozy drzewnej. Jego produkcja nie jest więc naturalna. To pierwsza z różnic. Kolejną są cechy materiału. Naturalny jedwab nie płonie: po zapaleniu się, prędko zgaśnie. Jest trudniejszy w utrzymaniu w czystości, ponieważ wymaga specjalnego prania. Wyraźna jest też różnica w cenie.

Mimo tego alergikom jest polecany naturalny jedwab, ponieważ ma właściwości antyroztoczowe. Jest jednym z najbardziej delikatnych materiałów, który dobrze wpływa na skórę i nie jest poddawany mocnej, chemicznej obróbce. Z tego powodu sztuczny odpowiednik może nie być odpowiedni dla osób z bardzo wrażliwą skórą.

Poszewki na poduszki z jedwabiu to luksus, którego powinien spróbować każdy – nie tylko alergik.

Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl