do kasy suma: 0,00 zł

Najpopularniejsze rozmiary pościeli. Jaki wybrać?

15-10-2020

Pościel antyalergiczna ma za zadanie w maksymalny sposób zmniejszyć dolegliwości związane z alergią a co za tym idzie – poprawić jakość snu.  Na rynku dostępne są różne rozmiary pościeli dla alergików. Zastanawiacie się nad tym jaki rozmiar kołdry na łóżko 140 x 200 będzie najlepszym rozwiązaniem albo jaka kołdra na łóżko 160x200 będzie najbardziej odpowiednia? Nie jest to wcale takie trudne a po lekturze tego artykułu powinno stać się banalnie proste.

 

Standardowe rozmiary pościeli

Wymiary pościeli hipoalergicznej mogą różnić się od siebie i jest to sprawa indywidualna każdego producenta. Kołdry mogą być grube, czyli dedykowane na chłodniejsze dni, ciekie a więc idealne na lato albo całoroczne (składające się z dwóch części, które w łatwy sposób można od siebie rozdzielić). Najczęściej spotykane antyalergicznej pościeli wymiary standardowe to:  140×200, 160 x200 lub 200×220. Dwa pierwsze rozmiary, to typowe wymiary pościeli jednoosobowej, idealnej dla nastolatków, singli albo po prostu par śpiących w mniejszym łóżku. Coraz częściej można jednak spotkać także mniejsze łózka podwójne o takich właśnie gabarytach. W każdym wypadku jednak wymiary kołdry najlepiej jest dopasować do wymiaru łóżka i materaca. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, żeby szerokość kołdry jedynie nieznacznie przekraczała szerokość materaca. Jednak tak jak różni są ludzie, tak różne są także ich łóżka i upodobania.

 

Prawidłowy rozmiary kołdry ma wpływ na jakość naszego snu

Jeżeli wymiary kołdry mają w pełni spełnić nasze oczekiwania, powinniśmy je dostosować także do naszych indywidualnych potrzeb oraz tego, jakie ma być jej przeznaczenie. Przed zakupem antyalergicznej kołdry, warto wykorzystać starą pościel w celu ściągnięcia z niej miary. Jak prawidłowo zmierzyć pościel? Postarajmy się maksymalnie rozciągnąć kołdrę. Przykładając ją z kolei do krańcowych wymiarów materaca, sprawdźmy, czy idealnie do nich przylega. To jednak nie koniec. Kołdra może mieć tendencje do zmiany swego rozmiaru. Dzieje się tak z biegiem czasu, zwłaszcza wtedy, kiedy ją po prostu pierzemy. Dodając kilka centymetrów do wcześniej uzyskanego wymiaru sprawimy, że nowo zakupiona pościel posłuży nam przez długi czas. Pamiętajmy także o tym, że grubość pościeli ma wpływ na jej szerokość. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na zakup pościeli na chłodniejsze dni (wymiary kołder zimowych są po prostu nieco większe). Jeżeli wolimy kołdrę dłuższą, dostosujmy ją do możliwości naszego materaca – przesadnie długa może spowodować, że materac będzie się przesuwał i w rezultacie zamiast odpocząć i zregenerować się, spędzimy niespokojną noc.

 

Kołdra dwuosobowa

Inaczej zwana kołdrą podwójną jest dedykowana na duże łóżka (zazwyczaj małżeńskie). Standardowe wymiary takich łóżek to 180x200 i 200x200. Im łózko większe, tym rzecz jasna wygodniejsze. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wielkie gabarytowo łózko. Po pierwsze w małych sypialniach nie wyglądałoby to zbyt dobrze a po drugie po prostu by się tam nie zmieściło. Na rynku dostępne są jednak nawet dosyć spore łóżka o wymiarach 200x220. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób wysokich. Wcale jednak nie jest tak łatwo znaleźć pasujące do niego kołdry wymiary. Większość sklepów dla alergików nie ma w swojej ofercie aż tak dużych gabarytowo kołder. Na naszej stronie internetowej alergia-dom.pl dostępny jest cały wachlarz pościeli dwuosobowej w tym także kołdry antyroztoczowe w największym rozmiarze.

 

Pościel dla najmłodszych

Chyba nie jest tajemnicą, że wybór  odpowiedniej pościeli dla maluchów jest wyzwaniem dla niejednego rodzica. Dzieci lubią nietuzinkową, kolorową kołdrę. To jednak nie wszystko - pościel ''rośnie'' wraz z dzieckiem, stąd wymaga regularnej zmiany. Rozmiary pościeli dziecięcej powinny być dostosowane do wieku naszej pociechy oraz jej łóżka. Standardowym rozmiarem pościeli dla młodzieży jest 140x200. W przypadku dzieci młodszych popularne są dwa rozmiary kołdry niemowlęcej: 60x120 oraz 90x120. Decydując się na zakup większego łóżeczka można zdecydować się na kołdrę w rozmiarze 100x120.

 

Najpopularniejsze rozmiary pościeli. Jaki wybrać?
Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl