do kasy suma: 0,00 zł

Co to jest Evolon?

13-12-2020

Evolon® – to unikalny materiał produkcji francuskiej, składający się z mikrofilamentów, łączący w sobie zalety tekstyliów z doskonałymi parametrami mechanicznymi. Produkowany przez firmę Freudenberg. Materiał Evolon® powstaje z połączenia włókien poliestru w 70% i poliamidu w 30%, które ułożone są naprzemiennie w mikrowłóknie. Włókna te mają grubość od 0,1 do 0,2 dtex., co oznacza, że są 100-krotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Włókna Evolon® różnią się od wszystkich innych włókien tym, że nie mają końca. Dzięki temu (co bardzo istotne) nie strzępią się i nie mechacą. Evolon® dzięki unikalnej metodzie produkcji posiada specyficzne właściwości, nieosiągalne dla większości materiałów podobnych. Możliwość prania Evolonu w wysokich temperaturach (95 st.) umożliwia pozbycie się nie tylko roztoczy ale także drobnoustrojów i wirusów odpowiedzialnych za różnego rodzaju infekcje

Wg najnowszych badań, odpowiednie gatunki Evolonu posiadają doskonałe właściwości barierowe, filtracyjne jednocześnie zachowując wysokie parametry oddychalności (materiał jest higroskopijny). Biorąc pod uwagę również możliwość prania Evolonu w 95 stopniach, można go wykorzystać do produkcji wysokiej jakości antyroztoczowej pościeli oraz maseczek ochrony osobistej wielokrotnego użytku.

Skuteczność antyroztoczową Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). 

 
Sprawdź naszą ofertę produktów Evolon: https://alergia-dom.pl/pl/searchquery/evolon/1/phot/5?url=evolon
 
 
Cechy:
 1. Trwały i nierozrywalny (dzięki unikatowej strukturze zaplecionych włókien)
 2. Krawędzie nie strzępią się pozwalając na uproszczoną obróbkę materiału
 3. Antyroztoczowy, ze względu na unikalną budowę, Evolon nie potrzebuje dodatkowych powłok, aby nie przepuścić alergenów. Daje to 100% gwarancji dla alergików!
 4. Całkowicie zapobiega rozwojowi grzybów i alergenów
 5. Bardzo chłonny (do 400% swojej masy objętości)
 6. Posiada znakomite właściwości filtracyjne. Zatrzymuje 100% cząstek większych od 1 mikrona. Idealny na pościel, pokrowce dla alergików oraz maski antysmogowe i ochrony osobistej.
 7. Bardzo szybko schnący. Idealny na ręczniki sportowe, na basen i outdoor, również dla alergików
 8. Bardzo miękki w dotyku
 9. Oddychający (przepuszczający parę wodną mikrokanalikami)
 10. Zapewnia doskonałą dystrybucję wilgoci (materiał idealnie pochłania wodę i pot, a następnie bardzo szybko wysycha)
 11. Wytwarzany naturalnie (do jego produkcji nie używa się żadnych chemicznych wypełniaczy), natomiast woda używana do rozbijania włókien jest oczyszczana, a następnie wielokrotnie wykorzystywana do produkcji
 12. Bardzo przyjazny dla środowiska (nie zawiera kleju, rozpuszczalnika, PCV oraz innych środków chemicznych)
 13. Jest od 2 do 30 razy lżejszy od tradycyjnych materiałów
 14. Możliwość wielokrotnego prania bez utraty właściwości materiału (bez użycia środków zmiękczających)
 
Co to jest Evolon?
Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl