Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.5 kg
Gwarancja: 10 lat
Realizacja zamówienia: 2 tygodni
Koszt wysyłki 17.90 PLN

W skład zestawu wchodzi pokrowiec na kołdrę 160x210 i pokrowiec na poduszkę 50x60

Allergocover - natychmiastowe zmniejszenie dolegliwości w czasie snu.
Najlepsze warunki do rozwoju roztoczy panują w łóżku, tu również chory spędza przeciętnie 1/3 życia i tutaj jego dolegliwości związane z alergią na roztocza są największe.
Najskuteczniejszym działaniem zapobiegawczym jest nałożenie na materace, kołdry i poduszki pokrowców nieprzepuszczalnych dla roztoczy i ich odchodów, a na nie dopiero zwykłej pościeli. Pokrowce Allergocover są wykonane z poliestrowej mikrofazy, jednowarstwowego, bardzo gęsto tkanego materiału, przepuszczalnego dla pary wodnej i powietrza dzięki obecności miliardów mikroskopijnych por. Wykazano, że materiał ten zatrzymuje ok. 92% cząstek o średnicy 1,0-5,0 mikrometrów ( odchody roztoczy są znacznie większe: 10 - 40 mikrometrów ). Dzięki tak dobranej średnicy otworów stanowią one również barierę dla alergenu głównego kota Fel d 1( wielkość < 6 mikrometrów ).

Ponadto z Allergocover nie uwalniają się żadne cząstki drażniące drogi oddechowe pacjenta, ma własciwości antystatyczne, jest lekki, trwały, nadaje się do wielokrotnego prania w temperaturze do 60°C.
Allergocover zaopatrzony jest w specjalne, szczelne zamki błyskawiczne, które uniemożliwiają przedostawanie się roztoczy.

W 1998r. holenderska organizacja konsumentów "Consumentenbond" przeprowadziła porównanie 8 dostępnych na ich rynku pokrowców przeciwroztoczowych ( jakość, cena ). Za najlepszy produkt w tym plebiscycie uznano właśnie Allergocover. W tym również roku przeprowadzono retrospektywną analizę 111 pacjentów używających pokrowców Allergocover przez 3-4 lata. Przed otrzymaniem pokrowców tylko 3% pytanych czuło się dobrze lub bardzo dobrze, po ich zastosowaniu odsetek ten wzrósł do 86%. U 63% pacjentów poprawa nastąpiła w ciągu 4 tygodni, u 28% w ciągu następnych miesięcy, tylko u 9% nie odnotowano żadnej poprawy. Oczywiście pacjenci byli cały czas leczeni ( leki objawowe, odczulanie ), ale z kwestionariuszy wynika ścisły związek czasowy poprawy samopoczucia i otrzymania pokrowców. 84% pacjentów podawało duży komfort snu, bez nadmiernego pocenia. [ Allergologie 1998; 11: 534-540 ]