do kasy suma: 0,00 zł

Prześcieradła Jedwabne 90x200

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Jedwabne prześcieradła na problemy skórne

Prześcieradło jedwabne jest bardzo miłe w dotyku. Wynika to z niezwykłej struktury materiału. Bardzo drobne, ale w pełni naturalne włókna zbudowane są przede wszystkim z protein i budową przypominają ludzkie włosy. Jest mało podatny na chemikalia i produkowany w sposób w pełni naturalny. Dzięki temu rzadko powoduje alergie skórne i świetnie sprawdza się w przypadku osób, które cierpią na atopowe zapalenie skóry.

To jednak dopiero początek listy zalet pościeli jedwabnej. Jedwabne prześcieradło ma działanie antyroztoczowe. Dlatego świetnie sprawdza się w przypadku osób, które cierpią na alergię na pyłki oraz kurz. Dzięki używaniu jedwabnego prześcieradła objawy powinny zacząć być mniej odczuwalne.

Nie należy jednak zapominać o zachowaniu odpowiedniej higieny. Zaleca się, aby osoba cierpiąca na alergię prała pościel co najmniej raz na dwa tygodnie. Jednak w przeciwieństwie do zwykłej pościeli antyroztoczowej, jedwabne prześcieradła nie mogą być prane w wysokiej temperaturze. Najlepiej pranie wykonywać ręcznie, używając delikatnych detergentów. Sprawdzi się np. szampon do włosów lub specjalny produkt przeznaczony do czyszczenia jedwabiu.

Czy jedwabne prześcieradło jest aż tak delikatne?

Wbrew pozorom, jedwabne prześcieradło może być bardzo wytrzymałe pod warunkiem, że odpowiednio się o nie dba. W przeciwieństwie do swojego sztucznego odpowiednika wykonanego z celulozy drzewnej jest odporne na zniszczenia. Nawet jeśli jakieś włókno ulegnie uszkodzeniu, nie kruszy się. Na dodatek jest stosunkowo odporne na spalanie. W przeciwieństwie do sztucznego jedwabiu naturalny zgaśnie zaraz po zapaleniu.

Mimo wytrzymałości jedwab jest naturalną tkaniną, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Należy pamiętać, aby nigdy nie pocierać tego materiału, zwłaszcza gdy jest mokry. Pod wpływem wody, prześcieradło jedwabne staje się bardzo delikatne i łatwo można je uszkodzić. Należy też suszyć je w odpowiedniej pozycji oraz unikać prania w pralce.

Trudno jednak o inną tkaninę wykonaną w bardziej naturalny sposób. Powstaje z kokonów jedwabników. Gdy gąsienica ćmy uplecie kokon, zostaje zmoczony w ciepłej wodzie, która pozwala na uzyskanie bardzo cienkich włókien. Jedno włókno może mierzyć nawet 1,6 km! Z nich tworzy się przędze, która z kolej jest wykorzystana do stworzenia tkaniny. Dopiero z niej może zostać wytworzone np. prześcieradło jedwabne.

Mimo swojej ceny ten szlachetny materiał jest wciąż chętnie wykorzystywany i pozwolenie sobie na taki luksus może jedynie pozytywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie.

Projekt i wykonanie Fastlan.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl