Producenci

Około 40 % Polaków cierpi na alergię. To choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz większą grupę. Jej objawy skutecznie może ograniczyć antyalergiczna pościel. Stworzenie czystego i bezpiecznego miejsca, w którym spędza się codzienne co najmniej kilka godzin może okazać się kluczowe w walce z chorobą.

Pościel antyalergiczna

Komplet pościeli antyalergicznej – dla kogo?

Najłatwiejszym i najzdrowszym sposobem walki z alergią jest unikanie substancji, które ją wywołują. Dzięki temu można ograniczyć zażywanie leków, których nadużywanie na dłuższą metę może być szkodliwe dla wątroby. Najczęściej choroba ta związana jest z pyłkami, kurzem, grzybami czy roztoczami, a te często bytują w ludzkich łóżkach. Pościel dla alergika pozwala skutecznie zmniejszyć ilość występowania tego typu drobnoustrojów, zapewniając spokojny i zdrowy sen.

Wbrew nazwie pościel hipoalergiczna sprawdzi się nie tylko w domu alergika. Może okazać się dobrym wyborem dla cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Sprawdzi się również u tych, którzy mają obniżoną odporność. Może również stać się najbardziej bezpiecznym i higienicznym wyborem dla dzieci.

Pościel dla alergików z atestem

Wybierając pościel dla alergika, należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość. To ona sprawi, że pościel faktycznie będzie spełniała swoją funkcję. Na rynku są dostępne jej dwa główne rodzaje. Pierwszym jest pościel wykonana z włókien naturalnych, głównie wełny. Drugim są również pościele z włókien mieszanych lub sztucznych, w których składzie można znaleźć włókna syntetyczne.

Niezależnie od materiału, z którego pościel antyalergiczna została wykonana, kluczowy jest jej splot. Powstaje z bardzo drobnych nitek, tworzących barierę, w którą nie są w stanie wniknąć drobnoustroje. Ważne jest, aby okolice szwów i zamków były wykonane z dużą starannością. To ona gwarantuje, że pościel będzie dobrze spełniać swoje zadanie.

Z powyższych powodów należy wybierać tylko taką pościel dla alergików, która ma atesty i certyfikaty polskich lub międzynarodowych organizacji. Tylko to będzie gwarancją najwyższej jakości, która zapewni spokojny i pozbawiony ataków alergii sen.

Pościel antyalergiczna – jak o nią zadbać?

Pościele antyalergiczne są często koniecznym zakupem, gdy zostaje zdiagnozowana alergia. Jednak samo to nie wystarczy, aby pozbyć się jej objawów. Należy o nią odpowiednio zadbać, ponieważ w brudnym materiale będą rozwijać się szkodliwe bakterie i roztocza. Z tego powodu należy prać ją co najmniej raz na dwa tygodnie w wysokiej temperaturze. Najlepiej w 60°C, chyba że producent informuje inaczej. Nie należy zapominać także o prześcieradłach.

Należy także ograniczyć spożywanie jedzenia i napojów w łóżku. Różnego rodzaju okruszki mogą skutecznie zwabić roztocza, a wilgoć mocniej przyciągnie kurz i grzyby, które będą mogły doskonale rozwijać się w takim środowisku.

Pościel antyroztoczowa – przed czym chroni?

W Polsce słowa „roztocza” używa się na określenie dużej grupy drobnoustrojów, takich jak grzyby. W praktyce jednak oznacza ono grupę niewielkich pajęczaków, często o mikroskopijnych rozmiarach. Z powodu swojej wielkości i powszechności są obecne niemal w każdym domu i tak naprawdę można jedynie ograniczać ich ilość. Pościel przeciw roztoczom to jedna z metod. Ważne jest też dokładne sprzątanie. Roztocza lubują się w kurzu i jeśli ten zbiera się w dużych ilościach, można być pewnym, że roztocza na pewno się w nim znajdują.

Czym różnią się pościele antyalergiczne od hipoalergicznych?

Pościel hipoalergiczna jest wykonana z materiałów, które zazwyczaj nie powodują alergii. Są często tańsze i ograniczają możliwość pojawienia się choroby. Są polecane głównie tym, którzy nie mają mocnych objawów, albo szukają czegoś, co będzie prewencyjną ochroną. Są zwykle dość tanie.

Pościel antyalergiczna jest wykonywana dla osób z mocniejszą reakcją alergiczną. Nie tylko jest stworzona z odpowiednich materiałów, ale ma również specjalny splot niepozwalający na rozwój bakterii i grzybów. Dlatego jest polecana przede wszystkim tym, którzy wciąż kaszlą mają ciągle niedrożny nos przez alergię. Pościel antyalergiczną może wybrać także osoba zdrowa. Mimo tego należy pamiętać, że dobry sen jest podstawą zdrowego życia i należy dbać o jego wysoką jakość. Dlatego warto wybrać wysokiej jakości antyroztoczową pościel, dzięki której będzie można wygodnie i spokojnie przespać całą noc bez uciążliwych objawów alergii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl