Waga produktu: 0.2 kg
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-3 dni
Koszt wysyłki 14.90 PLN

UPR - Ultradzwiękowe Urządzenie Przeciwroztoczowe bez zasilacza. 

Zasięg - 85m3

Co to jest?

Efektywne urządzenie zwalczające roztocze kurzu domowego (UPR - Ultradźwiękowy Profesjonalny Reduktor roztoczy kurzu domowego) bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych. Jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne i testy laboratoryjne.

Czy wiesz że?

Roztocza są głównym składnikiem kurzu odpowiedzialnym za rozwój alergii. Są to drobne organizmy należące do pajęczaków, niewidoczne gołym okiem, które można spotkać w każdym domu. Roztocza kurzu domowego są najczęstszą przyczyną alergii w Polsce. Szacuje się, że nawet co trzeci Polak może być dotknięty tym schorzeniem, a w ostatnich latach znacznie zwiększyła się liczba osób cierpiących na ten typ alergii. U części osób z tym rodzajem nadwrażliwości z czasem może dojść do rozwoju niebezpiecznej astmy.           

W warunkach naturalnych głównym pożywieniem dla roztoczy kurzu domowego jest złuszczony naskórek ludzki i zwierzęcy. Uważa się, że tylko 150 mg ludzkiego naskórka wystarcza do zaspokojenia potrzeb pokarmowych populacji roztoczy liczącej 3000 osobników w okresie 2–3 miesięcy! Optymalne warunki dla rozwoju roztoczy to poza dostępnością właściwego pokarmu, odpowiednia wilgotność względna oraz temperatura powietrza. Mają one wpływ na tempo wzrostu populacji, płodność samic, przeżywalność zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak też w środowisku naturalnym.

Dla kogo jest przeznaczone urządzenie? 

Dla dzieci i dorosłych cierpiących z powodu alergii na roztocze kurzu oraz osób chcących profilaktycznie zabezpieczyć miejsce zamieszkania przed ich obecnością. Polecany szczególnie w schorzeniach takich jak: astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa, alergiczne zapalenie skóry, alergiczne zapalenie spojówek, zapalenie oskrzeli.

Kiedy i jak używać? 

W sposób ciągły, w celu zapobiegania obecności roztoczy w środowisku, w którym przebywają alergicy. Można go bezpiecznie zastosować np. w dziecięcym pokoju przy łóżeczku, umieścić w salonie czy kuchni na stoliku lub zainstalować w samochodzie.

Jak to działa? 

Urządzenie emituje szereg impulsów ultradźwiękowych, zdolnych do stopniowego zmniejszenia stężenia roztoczy w środowisku w którym jest zainstalowany, w tym samym czasie powodując stopniowe zmniejszenie objawów alergii. 

Ultradźwiękowy Reduktor:

  • zaburza cykl rozrodczy roztoczy
  • zaburza cykl żywieniowy roztoczy
  • neutralizuje alergeny białkowe roztoczy (Der p1 i Der p2)


Urządzenia zaczyna działać natychmiast po jego włączeniu, a szczyt swojej efektywności osiąga po około 90 dniach. Urządzenie zaczyna działać automatycznie zaraz po włożeniu go do gniazdka elektrycznego (świeci się mała niebieska dioda). Ultradźwiękowy Profesjonalny Reduktor roztoczy kurzu domowego jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt, nietoksyczny oraz bezwonny. Pierwsze efekty są odczuwalne po kilku tygodniach stosowania.

Zasięg:

do mieszkań i pomieszczeń do 80 m2 (przy dużym metrażu domu zaleca się używać 2 lub 3 urządzeń).

Wymiary i Waga:

Ultradźwiękowy Profesjonalny Reduktor roztocza kurzu domowego mierzy zaledwie 6 cm x 5 cm x 2,3 cm (wielkość prądowego odświeżacza powietrza) i waży tylko 30 gram!

Dokumentacja medyczna
Urządzenie posiada dokumentację medyczną oraz oceny badań klinicznych przeprowadzanych w warunkach szpitalnych na pacjentach z alergią na roztocze kurzu domowego oraz na oddziale pediatrycznym - dzieci z astmą. Doczekało się też licznych prac naukowych przedstawianych na corocznych spotkaniach europejskiej akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej i publikowanych w światowych branżowych pismach medycznych. Urządzenie posiada również rekomendacje medyczne. 

Dokumentacja do wglądu na naszej stronie.


Zaloguj się
2014-01-28 15:49:27 - Marcel

Kupowałem UPR w starej wersji, sprawdził się. Teraz, ten w nowej wersji kupuję dla siostrzeńca i mam nadzieję, że nie będzie gorszy od poprzednika.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...